ELFRENI, RADYATOR, DINAMO

Proje eksiklerin yavaş yavaş tamamlanması ile devam ediyor.

Bahar yağmurlarının araya girmesi ile biraz beklemek zorunda kalsakta, aracımızın eksiklerini toplamaya devam ediyoruz.

Kartal sanayi’de Uçar Fren Balata’da aracımızın kayıp elfreni sapanını yaptırıyoruz.Parçayı sanırım toplama işlemi sırasınca kaybettik, yada paslı diye attık, araçtaki tek kayıp parçanın bu olması da mutlu ediyor açıkcası.

Babamız sağolsun yine baba-evlat projesinde bizleri yanlız bırakmıyor.

Kuaför’de sıramızı beklerken güzel dostlarımız aracımızın fotosunu bize atıyorlar, sevgiler hepinize! 🙂

Soğutma sistemini elden geçirmek için uzun süredir beklemiştik. Aslında gönül isterdi ki bir Mishmimoto takalım, ancak maalesef Paypal’in çalışmaması ve şuan için yüksek döviz kurları bundan vazgeçmemize neden oldu. Bizde Honda için üretilmiş performans radyatörünü bizim Toyota’ya uydurmaya karar verdik. Ne de olsa ikiside Japon, yadırgamazlar birbirlerini.

Araçta yeni taktığımız birçok elektrikli üründen sonra dinamonun tam olarak şarj edemediğini gördük. Başımıza daha çok iş açmaması için Bostancı Sanayinin yolunu tuttuk..

“Dinamocu Vedat” Herhangi bir şekilde bobin, dinamo yada marş motoru işiniz varsa bu abiye uğrayın. Bu kadar güleryüzlü, güzel insan dünyada az kaldı.Çok iyi işçilik, uygun fiyat ve çay imkanı var..

Dinamonun kömürlerini kontrol ettikten sonra bakıyoruz ki artık iş yapamaz haldeler. Soldaki yeni sağdakide 30 yaşında olan..

Fakat kömürleri de değiştirmemize rağmen istediğimiz amperleri bir türlü alamıyoruz.Daha araca amfi ve dijital gösterge takılacak, enerjiye ihtiyaç var.

Bizde dinamoyu yenisi ile değiştirmeye karar veriyoruz..

Bütün parçaları taktından sonra sıra geldi test etmeye..

Şuan için herşey kusursuz çalışıyor..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.