TNTRMEDIA

Bu muhteşem fotoğraflar tntrmedia tarafından çekildi.. Fazla söze gerek duymadan bu muhteşem fotoğraflarla sizleri başbaşa bırakıyorum.

Teşekkürler Onur! Teşekkürler tntrmedia!

BENZİN TV

 

Güzel sohbeti için Burak Ertem’e muhteşem çekimleri için de Onut Tanatar’a katkılarından dolayı Umut Yücel’e büyük teşekkürler!

CARE SOLUTION

Kışın ve çekimlerin ardından Toyota’mız artık yeni garajında..! CareSolution’un sahibi sevgili Umut Yücel’in garajına alıyoruz aracımızı. Artık burada muhafaza edilecek. Aynı zamanda bu garaj Benzin TV, tntrmedia ve birçok sürpriz isimin bulunduğu bir alan..

Boya koruma, detaylı iç dış yıkama, pasta cila, seramik işlemleri gibi işleri bu garajda Caresolution ile çözeceğiz. Umut abimiz bu konuda uzmanlar arasında..

PIST ÖNCESİ HAZIRLIKLAR

Blog’u takip edenler bilir, restorasyon işlemlerine başlamadan önce Istanbulpark’ta tur atma şansımız oldu. Şimdi ise restore edilmiş hali ile araç, piste hazırlanacak!

Öncelikle sıvı değişimleri için Kartal Sanayi’de OAS OTOMOTİV’in yolunu tutuyoruz, performans araçlarınız ve normal otomobiller için hertürlü sıvıyı orijinal parçalar ile buradan bulabilirsiniz. Hidrolikle yüksek ısıya dayanıklı olanlar ile değişecek, yağ ve su bakımı yapılacak. Bunun için Hıdır Usta’nın liftini kullanıyoruz. 25 yıllık tabelası ile oda bizim gibi eskici..

Daha sonra yolumuzu tabi ki SSWORKS’un yanında alıyoruz. Değişen sıvılar ile aracın Rölanti ve Avans ayarlarına bakacağız.

Avans kulaklığı ile motoru dinleyecek ona göre avans haritası ayarı yapılacak.

  

Motoru aldığımızdan beri sıkıştırma değerlerini kontrol etmemiştik. 4Age 20V soğukta 165 PSI, Sıcakta ise 210 ile 250 PSI arasında değer vermeliymiş, ölçük herhangi bir sorunumuz çıkmadı.IMG_3989

Uzun süren bir ayar gününün ardından araç neredeyse hazır.

Günü 2 hafta sonra gireceğimiz pistin giriş yolunda bitiriyoruz..

Umut abi sağolsun, bu kadar yoğunluğun arasında tutuşturuyor aleti elimize. Swap esnasında çizilen kaportamızı bu şekilde göndermeye gönlü el vermiyor, hızlı bir cila ile kaportanın parlaklığını yerine getirmeye çalışıyoruz.

Pist için hazırladığımız stickerları da yapıştırınca neredeyse hazırız.

Hızlı cila ile araç parlamaya başlıyor. Artık Istanbul Park’a hazırız!

Kask+eldiven artı 15hp.

INTERCITY ISTANBULPARK 2018

7 Nisan sabahı erkenden pistin kapısına varıyoruz. Atmosferik en yavaş arabanın bizimkisi olduğunu görünce şaşırıyorum açıkcası, bu yıl inanılmaz bir katılım var etkinliğe.

Kayıtlar tamamlandıktan sonra araçlar pist arkasındaki servis alanında bekliyor.

Sevgili dostum Sercan’ın Tsportuyla beraber piste girmek için hazırlıklarımızı yapıyoruz.

Sıramızı beklerken 2 sene önce katıldığımız etkinlik geliyor akıllara, paslı gövdesi ve 4Ac motoru ile yine ilgiyi üzerinde toplamıştı küçük Toyota. Bu sefer 20V ile pistin koridorlarını yankılandırıyor.

Start verildikten sonra pistte ilk turumuzu atıyoruz. Limitlediğimiz 20V’i biraz daha açmak için Serhat ayarları yapıyor. Maalesef ilk düzlüğün sonunda Diferansiyel bizi yarı oldu bırakıyor.. Bu kadar güce ve devire dayanamayan S type diff, bu sene artık kendini T type ile (gts) değiştirecek sanırım. Yeni projemiz belli oldu… Aktarma organları…

Bize de bugünden çekilen fotoğrafların anısı kalıyor.

Sevgili Kerem Deveci’nin deklanşöründen.. Teşekkürler!

IMG_6253IMG_6254

Sevgili Eray Arslan’ın deklanşöründen teşekkürler!