PIST ÖNCESİ HAZIRLIKLAR

Blog’u takip edenler bilir, restorasyon işlemlerine başlamadan önce Istanbulpark’ta tur atma şansımız oldu. Şimdi ise restore edilmiş hali ile araç, piste hazırlanacak!

Öncelikle sıvı değişimleri için Kartal Sanayi’de OAS OTOMOTİV’in yolunu tutuyoruz, performans araçlarınız ve normal otomobiller için hertürlü sıvıyı orijinal parçalar ile buradan bulabilirsiniz. Hidrolikle yüksek ısıya dayanıklı olanlar ile değişecek, yağ ve su bakımı yapılacak. Bunun için Hıdır Usta’nın liftini kullanıyoruz. 25 yıllık tabelası ile oda bizim gibi eskici..

Daha sonra yolumuzu tabi ki SSWORKS’un yanında alıyoruz. Değişen sıvılar ile aracın Rölanti ve Avans ayarlarına bakacağız.

Avans kulaklığı ile motoru dinleyecek ona göre avans haritası ayarı yapılacak.

  

Motoru aldığımızdan beri sıkıştırma değerlerini kontrol etmemiştik. 4Age 20V soğukta 165 PSI, Sıcakta ise 210 ile 250 PSI arasında değer vermeliymiş, ölçük herhangi bir sorunumuz çıkmadı.IMG_3989

Uzun süren bir ayar gününün ardından araç neredeyse hazır.

Günü 2 hafta sonra gireceğimiz pistin giriş yolunda bitiriyoruz..

Umut abi sağolsun, bu kadar yoğunluğun arasında tutuşturuyor aleti elimize. Swap esnasında çizilen kaportamızı bu şekilde göndermeye gönlü el vermiyor, hızlı bir cila ile kaportanın parlaklığını yerine getirmeye çalışıyoruz.

Pist için hazırladığımız stickerları da yapıştırınca neredeyse hazırız.

Hızlı cila ile araç parlamaya başlıyor. Artık Istanbul Park’a hazırız!

Kask+eldiven artı 15hp.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.